لیزر لوله و پروفیل

توانایی دستگاه های لیزر لوله و پروفیل

توانایی های دستگاههای لیزر لوله و پروفیل

دستگاههای لیزر لوله و پروفیل آن دسته از دستگاههای لیزر هستند که می توانند مستقیماً نقشه های طراحی شده توسط مهندسین و طراحان را بر روی انواع و اقسام پروفیل ها و لوله های ساختمانی و صنعتی اجرا نمایند. سرعت اجرای برش بر روی پروفیل و لوله بالا و کیفیت نهایی محصول با دقت بسیار بالایی و خطایی در محدوده 100 میکرون قابل اجرا است. متریال های فلزی شامل انواع آهن، انواع فولاد، انواع استیل، آهن گالوانیزه، آلومینیوم، مس و برنج قابل لیزرکاری با این دستگاهها هستند.

 

لیزر لوله

لوله های ساختمانی صنعتی از سایز 10 میلیمتر به بالا قابلیت اجرای برش لیزری بر روی آنها را دارند. استفاده های بسیاری از لوله های در پروژه های ساختمانی و صنعتی میشود. ایجاد سوراخ ها برای عبور انواع پیچ ها، برش لوله ها در قطعات مورد نیاز، ایجاد شیار ها و سوراخ های لوبیایی، اجرای برش فارسی بر  و زاویه دار در تولید قطعات، اجرای برش برای تولید سه راهی و چهارراهی با استفاده از لوله ها و …  معمول ترین و پر استفاده ترین بخش عملیات های صنعتی بر روی لوله هاست که این مهم با استفاده از دستگاه برش لیزر لوله به راحتی، با سرعت بالا و با دقت مثال زدنی قابل انجام می باشد.

برش بر روی لوله های استیل، لوله های مانسیمان و لوله های درزدار بدون هیچگونه محدودیتی در طرح و نقشه قابلیت اجرا را دارد. حتی قابلیت برش بر روی لوله های غیرسایز که تحت کشش قرار گرفته اند نیز قابلیت اجرا دارد.

نمونه هایی از عملیات های مختلف برش لیزر بر روی لوله را در زیر می بینید.

 

لیزر پروفیل

پروفیل ها دارای تنوع بسیار زیادی هستند. پروفیل ها خود به دو دسته بزرگ پروفیل های ساختمانی و پروفیل های صنعتی تقسیم می گردند. پروفیل های آهن، فولاد، استیل، آلومینیوم و فلزات رنگی نیز قابلیت برش لیزر پروفیل دارند. برش انواع سوراخ در سایزها و نقشه های مختلف، انواع شیارها، انواع زوایای برش و فارسی برها، انواع نقشه های صنعتی، انواع قطعات صنعتی و … همگی پراستفاده ترین انواع برش لیزر پروفیل می باشد.

نمونه های برش لیزر پروفیل را در زیر می بینید:

 برش لیزر پروفیل ها و مقاطع صنعتی و خاص

دستگاههای پیشرفته برش لیزر لوله و پروفیل توانایی این را دارد که مقاطع دارای مشخصات خاص و غیرنرمال را هم لیزر کند. انواع برش ها و سوراخها و شیارها در این مقاطع قابل انجام است و حتی پیچیده ترین نقشه ها را بر روی آنها میتوان لیزرکاری کرد. مقاطعی مانند انواع تیرآهن ها، ناودانی ها، نبشی ها، سپری ها، لوله های بیضی، انواع هات، انواع لاپه ها، انواع زد و انواع تسمه ها را میتوان با دستگاههای لیزر لوله و پروفیل لیزرکاری کرد. طراحی و ترسیم و عملیات لیزرکاری در این مقاطع پیچیدگی های خاصی دارد ولی در نهایت خروجی بسیار زیبا، دقیق و کارآمدی حاصل می شود.

در زیر نمونه هایی از لیزر مقاطع خاص را می بینید:

نقشه های پیچیده

انواع نقشه های سه بعدی طراحی شده جهت برش و سوراخکاری بر روی پروفیل ها و لوله ها که با نرم افزارهای نقشه کشی سه بعدی نظیر اتوکد، سالیدورکز و کتیا کشیده شده اند بدون هیچگونه محدودیتی قابل اجرا بر روی مقاطع می باشند. استفاده از چهار محور همزمان در حین عملیات لیزرکاری اوج مهندسی در ساخت این ماشین ها را نشان می دهد و خروجی دستگاههای برش لیزر لوله و پروفیل زیبا، دقیق، مفید و مطابق خواسته کارفرماها می باشد. استفاده از این نوع ماشین های لیزر در طراحی المان های معماری جدای از قطعات صنعتی نیز کارهای زیبایی حاصل می آورد که چشم هر بیننده ای را خیره می سازد.

مجموعه لیزر پاسارگاد با در اختیار داشتن دستگاههای بروز لیزر فایبر برای لیزر لوله و پروفیل و همینطور لیزر ورق آماده انجام انواع خدمات برش لیزر برای کارفرماهای محترم می باشد.