چطور هزینه های برش لیزری را کاهش دهیم ؟

چطور هزینه های برش لیزری را کاهش دهیم ؟

قطعات برش لیزری برای بسیاری از صنایع ارزشمند هستند و قطعات مهم در بخش های مختلف از هوافضا تا رشته پزشکی کاربردی هستند، با این حال، بسیاری از شرکت ها نمی دانند که با انتخاب های ساده می توانند هزینه برش لیزری خود را به طرز چشمگیری کاهش دهند .

چگونه می توان هزینه های برش لیزری را کاهش داد ؟

  • تیراژ تولید : از مهم ترین و تاثیر گذارترین موارد در هزینه برشکاری، میزان مشخص شده برای تولید و تیراژ سفارش است . مانند هر دستگاه دیگری، دستگاه برش لیزری هم قطعاتی دارد که بعد از مصرف باید تعویض شوند . قطعاتی مانند نازل ها، لنز، گازهای برش و … جزء همین دسته هستند . از این رو اگر تیراژ سفارش بالا باشد، سبب کاهش هزینه های جانبی می شود که این نکته بر کاهش مبلغ کلی تاثیر گذار است .
  • سری کاری یک محصول : یکی دیگر از عوامل تعیین کننده در قیمت برشکاری، سری کاری یک محصول مشخص است . اگر محصول انتخابی برای برش تنوع کمتری داشته باشد، در نتیجه سرعت عملیات نیز افزایش می یابد . پس برشکاری لیزری یک محصول خاص با تعداد مناسب می تواند کاهش هزینه را در پی داشته باشد .
  • جنس فلز : جنس فلزی که قصد برش آن را داریم می تواند در هزینه برش تاثیر گذار باشد . به این گونه که طول عمر قطعات کاربردی و مصرفی ماشین برش لیزری با جنس فلز در رابطه هستند . مدت زمان برش فلزات با یکدیگر متفاوت است، به همین دلیل اگر فلزی نسبت به دیگری دیرتر برش بخورد، در نتیجه گاز بیش تری مصرف می شود . این مورد می تواند سبب کاهش یا افزایش هزینه شود .
  • ضخامت ورق : همانگونه که می دانید هر چه مدت برش فلز طولانی تر شود، مبلغ کل افزایش می یابد . از همین رو هر چه ضخامت ورق فلزی بیش تر باشد، در نتیجه قیمت کلی نیز بیش تر می شود . به عنوان مثال ورق استیل 2 میلیمتری نسبت به ورق استیل 4 میلیمتری زودتر برش می خورد .
  • برش لیزری را به افراد مجرب و حرفه ای واگذار کنید : استفاده از یک تیم تخصصی می تواند باعث صرفه جویی در زمان و کاهش هزینه برش لیزری شود .

سخن پایانی

اگر به دنبال یک مرکز معتبر برای برش لیزر فلزات هستید، با مرکز لیزر پاسارگاد تماس حاصل فرمایید . این مرکز برای جلب رضایت مشتریان خود خدمات برش لیزری را با قیمت و تعرفه مناسب ارائه می دهد .