برش لیزر فولاد

برش لیزر فولاد

فولاد چیست ؟

فولاد یا پولاد آلیاژی از جنس آهن است که بین 0/002 تا 2/1 درصد وزن آن کربن است . استفاده از فولاد به دلیل استحکام کشش نهایی زیاد و قیمت نسبتا پایین آن در ساخت صنایع مختلفی از قبیل ساختمان سازی، سازه های زیر ساختی، ابزارها، کشتی ها، قطارها، خودروها، ماشین آلات، تجهیزات و سلاح های نظامی کاربرد گسترده دارد .

برش لیزر فولاد

برش لیزر فولاد یکی از روش های مناسب و جدید برای برش فلزات سخت مانند فولاد است که به کمک آن می توان به راحتی و آسانی انواع ورق های فولادی را برش داد و در جهت های گوناگون استفاده نمود .

در زمان های گذشته انسان ها از روش های سنتی و دستی برای برش فلزات استفاده می کردند که این کار علاوه بر زمان بر بودن به درستی و با دقت کافی انجام نمی شد . با پیشرفت علم و دانش به مرور زمان روش های نوین و جدیدی برای برش فلزات کشف شد که در حال حاضر یکی از بهترین و مناسب ترین گزینه های موجود جهت برش فلزاتی مانند فولاد استفاده از لیزر است . امروزه با استفاده از برش لیزر می توان انواع ورق های فولادی را به آسانی برش داد و همین موضوع با استقبال خوبی روبرو شده است .

نحوه انجام برش لیزر فولاد

اشعه لیزر با قدرت بسیار زیاد به سطح فولاد تابیده می شود که بعد از برخورد با سطح موجب گرم شدن بیش از حد ورق فولادی و در نهایت ذوب شدن آن می گردد . مواد ذوب شده حاصل از بریده شدن صفحات فولاد به وسیله گاز اکسیژن و نیتروژن از محل برشکاری پراکنده و دور می شوند .

مزایای استفاده از برش لیزر فولاد

استفاده از برش لیزر فولاد دارای مزایایی است که به شرح زیر می باشد :

  • انجام برشکاری با سرعت و دقت بالا
  • امکان تنظیم اشعه لیزر برای موارد گوناگون
  • ایجاد صدای کمتر به هنگام برشکاری
  • انجام برشکاری با کیفیت بالا

معایب استفاده از برش لیزر فولاد

برش لیزر فولاد علاوه بر مزایایی که دارد، دارای معایبی نیز می باشد که به شرح زیر است :

  • گران بودن دستگاه های برش لیزر
  • محدودیت در برش ورقه های فولادی با قطر بسیار زیاد

سخن پایانی

اگر برای برش لیزر فولاد به دنبال یک شرکت معتبر هستید با مجموعه لیزر پاسارگاد تماس حاصل فرمایید . کارکنان حرفه ای و مجرب این مجموعه در کمترین زمان ممکن و با کیفیتی مناسب کار شما را انجام می دهند . جهت هماهنگی و سفارش با شماره  02155445862 تماس حاصل فرمایید .