برش لیزری در صنعت خودروسازی

برش لیزری در صنعت خودروسازی

برش لیزری در صنعت خودروسازی

همانگونه که می دانید برش لیزری در صنایع مختلفی مانند صنایع نظامی، ساختمانی، هوافضا، خودروسازی و … کاربرد دارد . یکی از بزرگترین صنایع، صنعت خودروسازی می باشد که از مرحله طراحی تا تولید و بازاریابی و فروش خودرو را شامل می شود . برش لیزری فرآیندی است که در مراحل مختلف خودروسازی مورد استفاده قرار می گیرد تا این اطمینان حاصل شود که خودرو برای مصرف کننده کاملا امن و قابل اعتماد است .

اکثر قطعات بزرگ و حتی کوچکی که در داخل و یا بدنه ماشین مورد استفاده قرار می گیرند، با کمک اشعه لیزر از صفحات اولیه فلزی خود برش می خورند . یکی از مزیت های مهم برش لیزری در صنعت خودروسازی این است که می توان با کمک اشعه لیزر، برش کاملا دقیق و هموار صورت بگیرد . همین طور انرژی کمی در هنگام استفاده از لیزر مصرف شده و همچنین اتلاف مواد اولیه به حد چشمگیری کاهش می یابد .

نحوه کارکرد برش لیزری

برش لیزری فناوری ایست که در آن از اشعه لیزر برای برش اجسام استفاده می شود . هدف از برش لیزری می تواند تمیز نمودن قطعه و صاف کردن اطراف آن باشد و یا به وجود آوردن اشکال پیچیده . اشعه لیزری بر روی ماده اولیه مورد نظر حرکت نموده و برش ایجاد می نماید . در واقع اشعه لیزر روی ماده اولیه را داغ نموده و به نوعی آن را ذوب می نماید و برش اصلی اتفاق می افتد . برش لیزری در صنعت خودروسازی می تواند هم از نوع اشعه لیزری پالسی باشد که به شکل نقطه زن عمل می نماید و هم می تواند به شکل اشعه ای متوالی تابانده شود . با توجه به نوع متریال مورد نظر، می توان طول موج اشعه، گرمای آن و دیگر پارامترهایش را تغییر داد .

مزایای برش لیزری در صنعت خودروسازی

برش لیزری در صنعت خودروسازی دارای مزایایی است که به شرح زیر می باشد :

  • چون این نوع برش فرآیندی است که به صورت مستقیم نیست، پس آسیبی به متریال اولیه وارد نخواهد شد .
  • مورد استفاده برای هر نوع ماده اولیه
  • ایمنی بالا در هنگام کار به دلیل وجود جعبه مخصوص برای حفظ اشعه
  • کنترل پارامترهای اشعه مانند طول موج، شدت، مدت تاباندن اشعه و …
  • عملکرد بهتر و بالاتر و همچنین سرعت عمل بیش تر در طول انجام کار

کاربردهای برش لیزری در صنعت خودروسازی

برش لیزری در صنعت خودروسازی دارای کاربردهایی است که برخی از آن ها اینجا بیان می شوند :

  • برش لیزری قطعات خودرو
  • برش لیزری قطعات هیدروفرمید
  • برش لیزری کیسه های هوا ( ایربگ )

سخن نهایی

اگر به دنبال یک شرکت معتبر برای برش قطعات خود هستید، با مرکز لیزر پاسارگاد تماس حاصل فرمایید . این مجموعه با دارا بودن کادری مجرب و حرفه ای و با استفاده از دستگاه های پیشرفته بهترین خدمات را به مشتریان خود ارائه می دهد . جهت برقراری ارتباط با مرکز لیزر پاسارگاد با شماره زیر تماس حاصل فرمایید .

02155445862